Badanie FRIS – co to jest i co zmieni w moim życiu?

Kiedyś usłyszałam, że cmentarze są pełne ludzi, którzy zmarnowali swój potencjał. Badanie FRIS będzie tym, co pomoże określić Twój styl myślenia i działania po to, żebyś nie celował w zawody, w których lepiej odnajdą się inne osoby. Żebyś wybrał to, co faktycznie chcesz robić w życiu. FRIS jest też po to, abyś zadbał o siebie, swój spokój i poczuł satysfakcję z tego, co robisz w świecie możliwości. Nie ryzykuj stagnacji i sprawdź, co może Ci dać badanie FRIS.

FRIS – co to jest?

Szczegółowo FRIS opisywałam tutaj więc teraz już wyłącznie dodam to, o czym mówią klienci –a oni mówią, że to „plan rozwoju dopasowany do ich predyspozycji” – czego chcieć więcej? 😊

Dzięki badaniu FRIS dowiadujesz się, które zadania lub sytuacje są dla Ciebie najbardziej naturalne podczas pracy, na jaki rodzaj działań warto postawić w praktyce, abyś był skuteczny i usatysfakcjonowany tym, co robisz. Jeśli odnajdujesz się w którejś z poniższych ról:

  • nudzi Ci się obecna praca i masz wrażenie, że utknąłeś w stagnacji
  • chcesz czuć się pewnie w tym, co robisz lub co zamierzasz robić
  • chcesz czuć się kompetentny, ceniony
  • chcesz realizować się w tym, co robisz łatwo i z przyjemnością
  • chcesz sprawdzić, czy zmiana zawodu na ten, o którym myślisz, będzie dobrą decyzją

to znak, że jesteś w dobrym miejscu.

Co daje Ci badanie FRIS?

Sam test daje Ci informację o Twoim stylu myślenia i stylu działania – czyli aspektach, w jaki sposób działasz i jak reagujesz w życiu i w pracy. Sposób reakcji czy wykonywania zadań jest inny dla każdego i dlatego różne typy osobowości, o których wspomina się np. w badaniu DISC, nadają się do wykonywania różnych zadań. W pełni skorzystasz z wyników, kiedy będziemy mogli umówić się na konsultację i omówić Twój cel – wtedy na bazie otrzymanego wyniku możemy:

  • znaleźć sposób na to, jak się przebranżowić, i opracować strategię krok po kroku,
  • wybrać ścieżkę rozwoju zawodowego – zwłaszcza jeśli nie wiesz, na który z pomysłów się zdecydować (ale nie jest to warunek: na podstawie Twojego stylu myślenia będziemy mogli sprawdzić paletę Twoich naturalnych kompetencji),
  • opracować ministrategię rozwoju Twojej marki – jeżeli jest to cel, dla którego robisz FRIS i chcesz sprawdzić, w których obszarach poradzisz sobie świetnie, a które mogą wymagać wsparcia,
  • opracować strategię, jak skutecznie zarządzać zespołem – określimy styl myślenia i działania Twoich pracowników lub Twojego zespołu tak, żeby dzięki naturalnym umiejętnościom poszczególnych członków zespołu można być realizować zadania szybko i efektywnie

Kiedy warto zrobić FRIS?

Tutaj rozdzielmy sferę zawodową od prywatnej. Zawodowo na pewno warto, gdy:

  • już od dłuższego czasu (może kolejny rok miałeś takie postanowienie noworoczne?) myślisz o przebranżowieniu się lub zmianie pracy – i sam nie wiesz, od czego zacząć,
  • kiedy podejmowałeś próby zmiany pracy lub zawodu, ale szybko tracisz zapał (np. po zrobieniu jednego kursu),
  • coraz trudniej przychodzi Ci realizacja obowiązków zawodowych, w których zresztą wcale nie czujesz się dobry,
  • robisz kolejne kursy, ale nie masz pojęcia, dlaczego masz trudność z ich wdrażaniem,
  • pragniesz wzmocnić swoją markę osobistą, wyłapując z predyspozycji swój wyróżnik.

Prywatnie – pomoże Ci to:

  • określić, ale też wykorzystać swój potencjał i talenty, a także nauczysz się z nimi pracować na swoją korzyść,
  • sprawdzić, który etap w rozwoju nie jest Twoją mocną stroną, tak żebyś mógł włożyć w niego więcej wysiłku albo pamiętać, że będziesz potrzebował pomocy,
  • podnieść swoją samoocenę! – w końcu sprawdzisz, w czym jesteś naprawdę dobry (a nie ma ludzi, którzy nie mają szczególnych cech, pomocnych w budowaniu efektywnych zespołów)

Dla kogo jest badanie FRIS?

To zależy, na jakim etapie życia jesteś. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że sprawdza się wśród:

  • pracowników etatowych: bo zaczynają rozumieć, w czym są dobrzy i jak odnajdują się najlepiej w jakich rodzajach zadań (czasem zdarza się, że podejmują decyzję o przebranżowieniu się lub zmiany stanowiska pracy!)
  • osób, które chcą założyć własny biznes: bo otrzymują informację, na których etapach realizacji strategii marketingowo-biznesowej powinni szukać wsparcia lub oddelegować zadania, żeby ruszyć do przodu (w końcu nie ma ludzi, którzy są dobrzy we wszystkim, prawda?)
  • właścicieli firm i managerów: żeby usprawnić pracę w zespole i rozróżniać rodzaje stylu myślenia pracowników do realizacji konkretnych zadań (co przekłada się na szybkość realizacji zadań i większy wzajemny szacunek do siebie nawzajem w zespole)
  • studentów: będą w stanie określić, co chcą robić w życiu, aby zacząć spójnie i bez wahania rozpocząć karierę zawodową bez wahania, czy podejmują dobrą decyzję

Dla kogo nie polecam FRISa?

To nie jest dla osoby, która jest wyłącznie ciekawa swojego stylu myślenia i działania. To jest dla kogoś, kto jest gotowy poznać siebie i działać w zgodzie z naturalnymi predyspozycjami albo poznać sposoby na współdziałanie z osobami o innych stylach myślenia i działania – żeby współpraca w ogóle była możliwa. Żeby poczuć, czy to dla Ciebie, pomyśl o swojej strefie komfortu: czy jesteś gotowy ją opuścić, jeśli wiesz, że będziesz znał swój sposób działania, wiedział, z czym sobie radzisz, a z czym nie, i co z związku z tym (zadania/zawód) chcesz zrobić? Czy jesteś gotowy na zmianę, jeśli będzie też wymagała Twojego zaangażowania?

Czy można zrobić sam test FRIS online, bez konsultacji?

Tak, jak najbardziej, jednak żeby uniknąć rozczarowania, tego rozwiązania nie polecam. Choćby z tego powodu, że wielu osobom, które zrobiły badanie, ciężko przełożyć jego wynik na życie zawodowe i podjąć następne kroki samodzielnie. Wraz z konsultacją wiesz, z czym zostajesz, układamy wspólnie strategię na najbliższe tygodnie lub miesiące, i odtąd możesz zacząć samodzielnie transformować swoje życie zawodowe i robić to, co wychodzi Ci najlepiej.

Ile kosztuje badanie FRIS z konsultacją?

Nie musisz już szukać szkoleń, sesji coachingowych czy badań FRIS. Czy znajdziesz bezpłatnego FRISa? Musisz wiedzieć, że FRIS za darmo nie istnieje, podobnie jak Gallup – wszystko, co wartościowe, ma swoją cenę. Cena FRIS to równowartość krótkiego city break- element ważny, bo masz wspomnienia i przyjemność. Nasz mózg dąży do przyjemności. Ale czy nie przyjemniej mieć pewność na całe życie, w czym zawodowo się świetnie sprawdzisz, i nie musieć „jakoś” egzystować między jednym citi breakiem a drugim?

Zamiast stagnacji i niezadowolenia, które dopada Ciebie, ale pewnie też rzutuje na najbliższych, w ciągu tygodnia lub dwóch zaczniesz wdrażać zmiany. Lepiej rozumiesz innych. Nabierzesz większej pewności siebie, bo będziesz doposażony w świadomość swoich kompetencji. Kompetencje wykorzystasz w pracy albo znajdziesz taką, w której lepiej się spełnisz. To, co zrobisz z wynikami, zależy od Ciebie, a ja jestem tu po to, by Ci w tym pomóc i wykorzystać Twój potencjał na tyle, na ile to możliwe.

Gotowy, by poznać wynik? Przejdźmy do działania!


Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *